Kronika Strážců Cesty

03-2013
21.03. Hľadá a rieši sa názov, ozýva sa Mene a pripojí sa k Ashovi a Bennovi. Spolu zakladajú nový kinship Strážci Cesty s mottom „Cesta je cieľ “ a ideou, že kinship bude vždy priateľský, slušný, aby sa tam každý člen cítil dobre a hranie lotro aby bola pre každého hlavne zábava. Lídrom sa stáva Ash.
V priebehu nasledujúcich hodín sa ozývajú a pridajú priatelia Onono, Efston, Hamrew, Beo, Gildebrant. Rady Strážcov sa neskôr rozšíria aj o šampióna Kelldoreho, Coradriela, ozval sa starý známy Arrnur s jeho trpaslíkom Sralikom, prichádzajú silní lovci Mahatmus a Elinea, šikovný rune-keeper Leragol sa tiež pridáva k Strážcom Cesty.

 23.03. Prvá spoločná výprava nového kinu do Angmaru sa podarila, parta počíta trofeje, odmeny a hávede úplne zbavený Urugarth sa z toho spamätáva ťažko. :)

24.03. Strážci Cesty vytvárajú „knihu“ (web) a postupne začnú plniť jej stránky skúsenosťami, zážitkami a spomienkami.

Priebežne partia uskutoční niekoľko výprav, z ktorých sa však nezachovalo veľa záznamov, rozpráva sa o výprave do Garth Arwen, Morie ale aj do Isengardu.

 

 

04-2013

V apríli prichádza veľa nových Strážcov ako Kubista, Athlasduil, Senelthir, Dwualen, starý známy a skúsený Anniell, Wende, Etheldur, Heredourn, Maltazard a ďalší. Žiaľ máme aj straty, napríklad prišli sme niekde v Bree-Land o Efstona a Gildebranta, dúfame však, že sa nám ich podarí objaviť a oslobodiť.

30.04. Uskutoční sa pri príležitosti ukončenia osláv 6.výročia Lotro stretnutie v Bree, ktoré je aj zdokumentované v „knihe“ medzi spomienkami.

 

 

 

05-2013
V máji prídu do kinu Pallar, milá hobbitka Adenica, Alfrica, Ecthe, Dornbald, Uldam, Gughenen, Thehy. Aj tento mesiac sa ukázalo niekoľko hrdinov, ktorí sa po ceste stratili a niesú o nich žiadne správy.

 04.05. sa niekoľkí členovia zúčastnia prvého kinového závodu v Thorin Gate. Najlepšie ovládol svojho koňa Dwualen. Druhý závod v Combe bol neskôr odložený na neurčito.

Výpravy boli do Fornostu, Anuminas, Morie, Angmaru, Eregionu a väčšina dopadla úspešne.

 

 

 

 

 

06-2013
V Júni prichádzajú posily Soila, Morge, Rethon, Leorik, Ralgord, Deideranna, Alenelee, …
Strážci zatiaľ okuknú staré aj nové lokácie, pobijú mnoho nepriateľov, navštívia viackrát aj Helegrod, kde po viacerých neúspešných nájazdoch nakoniec veľkú pavúčicu zdolajú. Avšak balrog v The Rift ich prekvapí a musia sa pred záverom otočiť a so sklonenými hlavami, ale s nádejou v srdciach vrátia domov živí a zdraví.
08.06. Ash a Elinea sa v Bree zúčastnia medzinárodného SRC: Forgotten Places závodu. Elinea obsadí prvé miesto v kategórii Classic Steed.

 19.06. sa stávajú Strážci Cesty majiteľmi kindomu. Hlasovanie vyhráva Bree-land Homesteads. Spoločnými silami a príspevkami všetkých ho zariaďujú Athlasduil a Alfrica. Prípravy na oslavy otvorenia sú v plnom prúde.

21.06. Ash zakladá tradíciu rotujúceho líderstva a odovzdáva vedenie kinu Bennovi.
22.06. V Bree-Land sa koná druhý závod SRC, Elinea vyhráva svoju kategóriu, do bodového hodnotenia prispieva aj Athlasduil a Deideranna.
29.06. Tretí závod SRC v Ered Luin v kategórii Classic Steed vyhráva Elinea, Athlasduil reprezentuje kin tretím miestom.

 

07-2013
V júli prišli Erdissys, Marfusenka, skúsená kamarátka Debbi, Ctirad, Ailthrop a iní. Onono si sadá vo svojom dome ku krbu a dáva si od dobrodružstiev pauzu. Hamrew cestuje do ďalekých krajín.
01.07. plánovaná oslava, slávnostné otvorenie kindomu. Koná sa príhovor, povyšovanie, Hamrew losuje výsledky kinovej lotérie a rozdáva ceny, niektorí sa zúčastnia pivovej-vínovej horse race, púšťajú sa ohňostroje a obivuje výzdoba nového kindomu. Niektorí sa napijú z Moria-kegu a prebudia sa v Morii bez oblečenia a s oknom :) Na záver párty každý nasadá na koňa a po pochode do Bree sa párty končí. Spomienky z tejto oslavy sú poznačené a vyobrazené aj v „knihe“.
06.a 14.07. Ash vyhráva štvrtý a piaty závod SRC v Shire. Body prinášajú aj Athlasduil a Onono. Kin vedie s veľkým bodovým náskokom pred ostatnými kinshipmi.
20.07. Ash, Benn, Kubista a Elinea sa vybrali na najväčší hudobný event vo svete Stredo-Zeme, na piaty ročník WeatherStock. Zážitky neskôr zapísali a vyobrazili v „knihe“.

 21.07. Posledný turnaj je napínavý, bodovo nieje rozhodnuté ani v kategórii Warsteed ani v kategórii Classic Steed, kde len o tri body vedie Elinea pred Ashom. Elinea vyhráva a dostáva titul SRC:Forgotten Places Champion. Kin je prvý aj v celkovom hodnotení. Gratulujeme.

Strážci zažijú mnoho nových dobrodružstiev či už v Mirkwoode, Morii, nájdu bájny Lost Temple a Sari Surma a strážia aj niektoré staré lokácie ako sú Mohylové Vrchy alebo Fornost. Watcher v Morii však hrdinov uzemnil, lepšie povedané utopil, oni sa určite nevzdajú a neskôr mu to určite spočítajú.

 

 

08-2013
V auguste medzi Strážcov prišla Trissinka, Therik, Ernien a niekoľko ďalších nových si skúsilo cestu hrdinov. Niekde v horách sa stratil Mene a neskôr aj Elinea. Kin verí, že sú v poriadku.
04.08. prvé informácie o založení spoločenstva s tajomnou skratkou RP, ktorá plánuje skúmať svet Stredo-Zeme aj z iných uhlov a ponúkaných možností.
15.08. stretnutie v kindome pre vyobrazenie hrdinov do „knihy“. Nasledovala cesta do Angmaru.

 15.08. nastal ten večer, kedy parta porazila temného balroga v The Rift. Následujúci deň druhá skupina hrdinov prišla na miesto a prekvapená videla balrogovho pravdepodobne brata, ako sa snaží pomstit. Nevyšlo mu to a putoval tiež do temnoty.

22.08. Strážci odcestovali do Temného Hvozdu poraziť nekromancera vo veži Barad Guldur. Podarilo sa a všetci sa žíví a s plnými batohmi vrátili.
Navštívili aj iné lokácie ako Dale, Forsaken Inn, Moriu a iné. Z Ost Dunhoth v Enedwaith museli utekať, prídu tam nabudúce vo väčšom počte, sú radi že prežili.

 

09-2013
September potešil Strážcov novými členmi s menami Leontina, skúsený Skiatris, Magrendol, Maedragos, Golethin, Hebor a ďalší noví hrdinovia. V Goblin Town Strážci našli a oslobodili Meneho a Elineu, z čoho sa tešia všetci. Navyše zachytili správu, že Hamrew je na ceste z ďalekých krajín a nakoniec sa správa ukáže ako pravdivá.
05.09. sa Strážci vydali do Morie zúčtovať s chobotnicou známou ako Watcher. Vďaka precíznej príprave sa im úlohu podarilo relatívne ľahko splniť a Watchera utopili :) S odmenami a trofejou sa spokojní vrátili domov.
12.09. V Morii vyčistili Dar Narbugud a nakoniec zabili aj škaredú Pani Chorôb. Hrôzy ktoré tam videli však niektorých prenasledujú v snoch dodnes.

 21.09. Strážci Cesty oslavujú pol roka kinu, hraje hudba, stieľa ohňostroj, niektorí členovia súťažia v závode na koňoch, povyšujú sa oficíri a Benn odovzdáva líderstvo milej hobbitke Adenici. Gratulujeme. Na záver sa párty zachytáva na maľbách a po presune do mesta Bree sa riešia posledné detaily cesty do Angmaru. V Rifte sa znovu objavuje balrog, takže je potrebné zabrániť mu v úteku, čo sa aj hrdinom podarí.

Skotrolované boli aj situácie v lokáciách Great Barrows, Anuminas, Lost Temple, Dale, Fangorn a ďalšie.

 

 

10-2013
V októbri sa pripojili k Strážcom Kolousek, Gogolar, Tajwin, Slavacz, Pepikk, Rudoslav, Regnord, Farrid, Slivovitzka, skúsený Milanp, objaví sa aj starý parťák Balzarin. Niektorí ďalší sa tiež prišli ukázať na kratšie aj na dlhšie.

 03.10. parta cestuje do Misty Mountains pokračovať v prerušenej výprave za drakom. Thoroga nakoniec objavia a premôžu bez strát. Domov sa z Helegrodu vrátia s príjemnými spomienkami a zážitkami.

13.10. Hamrew spúšťa 2.kinovú lotériu.
22.10. niektorí Strážci začnú navštevovať harvest festival a okrem iných vecí aj hľadať bájneho painted skeleton steeda, ktorý je navyše aj zázračný, pretože sa zmestí do truhlice, pravda tiež magickej.
24.10. malé kin stretnutie v kindome, na programe je povyšovanie, malé divadelné predstavenie a vydarený pochod do/cez Bree. Pribudli obrazy v „knihe“ kinu.
31.10. sa dobrodruhovia vydali do Enedwaith na prvú úspešnú návštevu Ost Dunhoth. Parta stretla mamutov, trollov, porazila balroga známeho ako Durinova Zhouba a tiež diabolské stromy dvojičky Dourbark a Baleleaf. Pokračovanie prieskumu Ost Dunhoth dobrodruhovia odložili na neskôr a spokojne sa vrátili s trofejami domov.
Strážcov Cesty bolo možné stretnúť aj vo Fornoste, v Annuminas, Angmare, v Morijských, Barrowských dungeonoch, aj na ďalších mnohých miestach Stredo-Zeme.

 

11-2013
novembri sa pridali k Strážcom Mildnel, Odoner, Erdarith, Gryan, Sintera, Shaens, Nimethen, Cubicek a na niekoľko dní aj viacero ďalších.
03.11. Návšteva divadelného predstavenia Frodova Cesta pri príležitosti ukončenia jesenného Festivalu.
05.11. Výprava do Lost Temple a nasledujúci deň v chladnom Forocheli do jaskyne Sari Surma.
12.11. prekvapenie v Lonely Mountain, parta sa lieči dlho z porážky.

 20.11. prišiel deň, kedy sa pre hrdinov otvorili brány Západného Rohanu, viacerí Strážci sa vydali na okamžitý prieskum, zdolávanie nových nepriateľov, pomoc tam žijúcim obyvateľom a samozrejme zažiť aj významné udalosti tej doby.

 

 

 

 

 

 

12-2013
December privial k Strážcom nových hrdinov ako Laadya, Krutakoid, Budvajs, Matqqo, Sardorius, Skatach, Nerold, Markolas, Ithruviel, Wildwine, Gwydaon, Kopijnik, Tolimer a veľa iných.

 05.12. parta cestuje do Enedwaith hľadať draka a jeho poklad. Draigoch bol aj napriek ťažkému a vyčerpávajúcemu boju porazený. Parta si  z jeho pokladu odniesla toľko pokladov, koľko uniesla s presvedčením, že sa určite ešte musia vrátiť niekoľkokrát , aby všetko pobrali. Niektorí hrdinovia z party však utŕžili mnohé popáleniny, z ktorých sa museli liečiť.

12.12. Ďalší významný deň pre Strážcov, ktorí sa vybrali porátať sa so Sarumanom v jeho veži. Sarumanovi sluhovia a príšery dali výprave zabrať, ale s pomocou skvelých priateľov sa skupine podarilo prebojovať až priamo do veže.
17.12. Po vyliečení všetkých utŕžených rán sa parta odhodlala do boja so zradcom Sarumanom. Po boku ochotných priateľov, po dlhom boji síce Saruman porazený nebol, ale pre partu aj záchrana znamenala víťazstvo, ktoré oslávili v Stangarde, kde si aj rozdelili korisť.
18.12. druhý nácvik novo sa formujúcej kapely pod trpezlivým vedením Hamrewa dopadol na jedničku. Všetci sa zhodli, že sú excelentní hudobníci a vraj stačí už len málo, a to dohodnúť sa na vhodných outfitoch.
19.12. rušný a bohatý týždeň na udalosti sa nekončí, Strážci Cesty sa stretávajú v kinovom dome na vianočnej oslave.  Pozrú si nové dejstvá divadla, súťažia v geo-spoznaj-Kraj a vyžrebujú výhercov vianočnej lotérie.

 

01-2014
Do nového roku sa rady Strážcov rozšírili o mená hrdinov ako Muldbiesta, Kurecidzus, Forhy, Barunnka, Rumcajzlik, Talwirin, Dusinncz, Wervar, Ilnumiel, Leonyse, Qauriel, Maedhrill, Bambosi, Grandson, Lukrecie, … Radostnou správou je aj návrat niekoľkých stratených hrdinov a hrdiniek.
02.01. sa stretli Strážci v spoločnom kindome na odovzdávaní žezla novému lídrovi s vznešeným menom Rethon, následovala korunovačná cesta do Bree a neviazaná zábava u Skákavého Poníka do neskorých hodín.
09.01. Skupina dobrovoľníkov z radov Strážcov a ich známych sa vydala do Ereboru vyčistiť cestu do Lonely Mountain a po úspešnom zdolaní nepriateľských vĺn sa prebojovali k Sauronovým trollom strážiacim pred bránami Lonely Mountains. Trollovia boli tentokrát porazení a Strážci sa mohli vybrať domov s batohmi plnými trofejí.

 16.01. Správny deň na návrat do Ost Dunhoth a pokračovanie v boji za zničenie zla v ňom sa skrývajúcom. Hrdinské boje s mamutmi, balrogom, diabolskými stromami, trollmi a nakoniec aj so samotným Ivarom Krvavou-Rukou trvali dlho. Na záver už bola parta na pokraji síl a preto boli všetci radi za prekvapivú a nečakanú pomoc v boji s Ivarom, ktorá s ním na záver skoncovala. Víťazstvo prinieslo pokoj do Enedwaith a odmeny pre dobrodruhov.

30.01. Na volanie o pomoc od trpaslíkov z Osamelých Hôr Strážci zareagovali a vybrali sa do Ereboru znovu. Tentokrát však s cieľom zničiť diabolský stroj Fires of Smaug, ktorý mal otráviť a vydymiť ukrývajúcich sa trpaslíkov. Boj s ohnivým démonom a hordami Easterlingov trval krátko a úspešne.

Strážci samozrejme aj naďalej bránia Helmov Žľab pred hordami Sarumanových vojsk, ale bojujú aj na všetkých ďalších frontoch za bezpečie obyvateľov Stredo-Zeme,  ako aj za slávu a bohatstvo.

 

02-2014
Február pripravil priaznivé podmienky na rozšírenie radov Strážcov pre nových parťákov s menami Ansuil, Dumbrent, Waldmann, Piskle, Rexila, Himlhergodonerve, Panppl a niekoľko ďalších.

 06.02. Strážci zavítali na kontrolu Sarumanovho vplyvu, zistenia ich nepotešili. Orkovia a bojoví Skurut-Hai zase obsadili celý Nan Curunír. Strážci sa tam budú musieť vydať na trestnú expedíciu s posilami.

21.02. V Mohylových Vrchoch sa medzi niekoľkými hrdinami a osadenstvom strhla šarvátka, ktorú nakoniec neprežilo mnoho besných psov, hadov, medveďov, stromov, a hlavne množstvo nemŕtvych a kostlivcov. Na určitú dobu tam zavládne hrobové ticho.

 

03-2014
V marci sa k Strážcom pridalo mnoho nových a tiež aj ostrieľaných dobrodruhov ako Irenkaa, Wranald, Targonnir, Rexilio, Elbobros, Melean, Lukfoot, Tarandill, Nestin, Agoriel, Lousyanne, Sukovec, Komba, Horyna, Dardeen, Naetham a ďalší.
04.03. Menšia skupinka skúsených strážcov sa vybrala po dlhej dobe do Fornostu pretriediť stavy orkov, trollov, duchov a iných posluhovačov nemesisa Remmenaega. Na záver výpravy porazili aj jeho samotného a spokojní sa vrátili k prípravám na návštevu celebrity.

 05.03. Sa v Bree objavila celebrita. Hobbit menom Hadacar v tomto meste hľadal pomoc všetkých hrdinov schopných ochrániť ho na jeho ceste do Isengardu. Plány aké tam chcel realizovať neprezradil ale aj napriek tomu našiel množstvo ochotných ochrancov. Samozrejme aj Strážci vyslali niekoľkých svojich zástupcov, ktorí úspešne pomohli ochrániť Hadacara až do jeho cieľa. Pod Sarumanovou Vežou zmizol bez upozornenia a skoro bez stopy. Nezabudol však predtým aspoň poďakovať.

19.03. Niekoľko strážcov sa rozhodlo otestovať svoje zručnosti a výbavu v Trollshawks. Lost Temple vyčistili bez problémov a dve truhlice síce nevydali žiaden extra poklad, ale dobrodruhov to nevyviedlo z miery a vybrali sa na cestu do ďalekého Forochelu. Do Sari Surma dorazili v hlbokej polárnej noci a jaskyňu začali systematicky čistiť. Stretnutie s Drugothom a jeho ochrankou trvalo dlhšie, ale predsa bol porazený a odmenou pre partu boli aj tu dve truhlice.

22.03. Pevnosť Barad Guldur v Mirkwoode skrýva ďalšie poklady, po ktoré sa družina vybrala. V ten večer tam padlo mnoho magicky oživených brnení, pekelných psov, duchov, urukov, kostlivcov aj čarodejov. Na vrchole veže porazili nakoniec aj samotný prstenový prízrak a jeho Nazgúla.

27.03. Návrat do Draigoch-ovho brlohu pre poklady, ktoré Strážci nevládali odniesť pri poslednej výprave dopadol skvele. Boj s drakom už bola maličkosť a na poslednú ranu sa podarilo výprave splniť aj plánovaný cieľ koordinácie skupiny v spoločných manévroch. Z tohto súboja s Draigochom vyšli Strážcovia silnejší a bohatší, čo sa im zišlo pre plánovanú oslavu výročia.

 30.03. Výročné oslavy kinu Strážci Cesty. Jeden rok bola významná udalosť, preto sa prípravám venovalo viac času a úsilia. Na organizácii sa podieľalo viacero oficírov, samozrejme pod bedlivým okom lídra. Najskôr prebehli preteky v Bree-Lande, neskôr hrala hudba, Strážci si skúsili aj zajať hobitov v Bree. Oslava pokračovala v Shire ďalším závodom a reprízou divadelného predstavenia tentokrát nie na doskách, ale priamo v bydlisku Froda v Hobitíne a okolí. Následoval presun do Kindomu, kde sa konala oficiálna časť programu s spomienkovou minútou ticha za kiny minulosti, povyšovaním, maľbou pre históriu a odovzdaním žezla líderstva hobitovi s súdkom piva na chrbte a menom Hamrew. Na záver oslavy sa všetci prítomní Strážcovia dočkali aj avizovaného prekvapenia, a poprechádzali sa spoločne po miestach Stredo-Zeme, kde do vtedy vkročilo len veľmi málo nôh a kopýt. Vedenie kinu zároveň všetkým ďakuje za rekordnú účasť a tiež za celý rok spoločných zážitkov a dobrodružstiev.

 

04-2014
apríli sa pripojili k Strážcom ďalší skúsení parťáci Porkypig, Taraa, Worty, Karlicka, Cvak, Sizigy, Elhelos, tiež nováčikovia Gamia, Rickoukonel, Rhaenyra a ďalší.
10.04. Boje o Helmov Žľab neustávajú, obrana Deeping Wall je v plnom prúde. Ak však čoskoro neprídu posily, bude nutný ústup do Trblietavých Jaskyní.

11.04. V inom čase, na inom mieste … Strážci bránia cestu do Osamelých hôr.

 14.04. V deň, kedy konečne dorazil Gandalf s elfskými posilami pre Helmov Žľab, sa rozhorel spravodlivý hnev Entov, ktorí s Pipinom a Merrym zaútočili na Sarumana a jeho vežu Orthank.  Strážci Cesty, ako aj ostatní obyvatelia Stredo-Zeme sa od tohto dňa môžu bezpečne vydať skúmať ruiny kedysi obávanej pevnosti.   (pozn. Lotro Tourist Agency: „… a nezabudnite si do batožiny pribaliť plavky.“ ) V dobrej nálade z víťazstva Entovia zároveň sprístupnili pre všetkých aj ďalšiu časť Fangornu.

24.04. Výprava do Mirkwoodu do veže Barad Guldur, Strážci sa vysporiadali s nazgúlom a odniesli si dve truhlice pokladov.

 

05-2014
Mesiac máj privial hrdinov s menami Aragnorn, Tharduil, Dumglin, Geofriss, Leoghar, Scawey, Clarrity, Grordtell, Jimixx, Elrondol, Bandorvald, Turthon, Yalla, Bimorin, Gwanta, Zjankacz a troch hobitov, veľmi-dobrých-skoro-až-príbuzných trpaslíka Arrnura.

 13.05. Nastal čas znovu sa pozrieť do Enedwaith ako sa má osadenstvo a služobníctvo Gortherona v Ost Dunhoth. Strážcom sa tam veľmi páčilo, preto sa zdržali viacero dní, počas ktorých okrem zaslúženého oddychu samozrejme aj bojovali. Prešli celú pevnosť a na záver padol aj samotný gaunt-lord.

29.05. Vďaka silným kúzlam a mágii niektorých členov sa podarilo parte Strážcov vycestovať v čase do obdobia najsilnejšej vlády Sarumana a snažiť sa mu zabrániť v útoku na Helmov Žľab. Dobrodruhovia prešli všetky krídla v Isengarde až do samotnej veže Orthank. Tam po urputnom boji nakoniec Sarumana prinútili k ústupu a možno aj práve tým zabránili v neskoršej  úplnej skaze Helmovho Žľabu, pretože Gandalf a elfovia dostali viac času na presun a protiútok.

 

06-2014
Ďalší mesiac potešili Strážcov svojím príchodom Ridrun, Thingalion, Kosomoscz, Palantier, Heardalis, Rangerka, Hascot, Kunak a traja rodinní príslušníci trpaslíka Arrnura.
05.06. Trpaslíci znovu potrebovali zachraňovať pred dymom Smauga v Erebore. Misia Strážcov bola úspešná, trpaslíci môžu naďalej kopať a zhŕňať bohatstvo.
14.06. Niekoľko málo členov sa zúčastnilo na ďalšom, už šiestom ročníku najväčšieho hudobného festivalu s názvom Weatherstock. Atmosféra bola ako minulý rok rovnako úžasná, menšia spokojnosť už bola s výberom pesničiek hudobných skupín. Veľká vďaka patrí organizátorom z Lonely Mountain Band za bezchybný priebeh akcie.
19.06. Ost Dunhoth a hlavne mamuti si užili dávku adrenalínu v boji, nebolo im to však nič platné a museli hrdinsky položiť životy pre lepšie zajtrajšky Stredo-Zeme.

 26.06. Uskutočnil sa pravidelný zraz všetkých aktívnych členov v kindome neďaleko Bree pri príležitosti povyšovania a predania líderstva. Novou líderkou Strážcov Cesty sa stáva sympatická elfka Athlasduil. Po úvodnom príhovore sa udalosť zachytáva na maľbách, následuje pochod do a cez Bree, hrá hudba, tancuje a oslavuje sa.

27.06. Tento deň sa v inej dimenzii, v neznámom a tajuplnom meste Praha uskutočnilo prvé stretnutie podivných ľudí označovaných výrazom hráči lotro. Bilancia tohto stretnutia: 4 hráči lotro, 2 hráčky lotro, neznáme množstvo piva, vína, kfoly, sódy a tabaku. Podľa zverejnenej maľby aj podľa útržkových informácii sa prítomní cítili na stretnutí výborne. Ako hlavný manifest stretnutia zúčastnení vyhlásili, že každý nový člen Strážcov musí mať záhradu, gril a prasa. Avšak doteraz nieje úplne vyjasnené, ktorej dimenzie sa to týka, z toho dôvodu manifest zatiaľ platný nieje. Preto reálnejším výsledkom stretnutia je dohodnutie stretnutia ďalšieho, ktoré by sa malo uskutočniť na ďalšom záhadnom mieste Brno alebo okolie, kde sa má táto otázka definitívne vyriešiť.

 

(Nasledujúce zápisy do kroniky sú v príprave)

07-2014
V júli sa k nám pridali Corchiano, Eneali, Callia, Cesdetina, Dogloin, Maaggy, Kalimantan, Volharrnevill, Bloodreaper, Drolmir, Kaisy.

 14.07. Strážcovia sa vydávajú hlboko do sprístupnených regiónov Western Gondor. Pomáhajú ľudom v Blackroot Vale, Belfalase, Lebennine a v Dol Amrothe, domove kniežaťa Imrahila a jeho družiny slávnych Dol Amrothských rytierov.

 

 

 

 

 

 

 

08-2014
August bola uhorková sezóna, cestu k Strážcom našli Didiera, Bartolomej.

 06.08. Tento deň sa začala tradícia pravidelnej obrany Helmovho Žľabu a jeho Deeping Wall hradieb pod vedením Stormhawka.

 

 

 

 

 

 

 

 

09-2014
Septembri prichádzajú Raelan, Hysterie, Calebeth, Ilgal, Helenka, Lizinka, Strejda, Pavlli, Rikimara, Rawblood, Tarllion, Claudieta, Pantrax, Wrani.

 15.09. Na druhej strane Bielych Hôr, o čosi bližšie k Čiernej bráne a nástraham Sauronových služobníkov sa Strážcovia môžu vydať po stopách Froda, Sama a Smeagola a preskúmať nebezpečné The Dead Marshes, kde vyhasli následkom bojov so Sauronom mnohé udatné životy.

 

 

 

 

 

 

10-2014
Október … Ettly, Cailas, Orangecz, Kentril, Garam, Chamtivec, Strasca, Rajda, Grunto, Lorinlas. …

 05.10. Štvrťročné stretnutie Strážcov, povyšovanie nových oficírov a lídrom na nasledujúce obdobie sa stáva kapitán Leorik.

 

 

 

 

 

 

 

 

11-2014
November … Guvald, Wildpaw, Croven,..

05.11. Po prekonaní nástrah Paths of the Dead, spolu s Legolasom a Gimlim, so synmi Elronda Polelfa Elladanom a Elrohiom a mnohými vernými priateľmi s Aragornom na čele sa vydávajú prevziať kontrolu nad veľkým gondorským prístavom Pelargir v Centrálnom Gondore a vytrhnúť ho z pazúrov Sauronových prisluhovačov – Umbarských korzárov a Haradských nájazdníkov. S výdatnou pomocou Oathbreaker Army sa im darí „vyprášiť“ zlo a znova tak získať kontrolu nad prístavom.

 

 

 

12-2014
December … Scaura, Balins, Chargerus, Milisczz, Ilnelaith, Caranel, Finarflin, Lubolas, Kanwald, Thillar, Kudlus, Mahtiena, Artistina, Zythaar, Sievard, Lanyius, Combination,..

28.12. The Rift of Nûrz Ghâshu

Spoločne sa skupina odvážnych bojovníkov rozhodla postaviť zlu ktoré striehlo v hlbinách tohto zabudnutého kúta sveta. Po urputných bojoch a bolestivých ranách rukami našich hrdinov padnú do zabudnutia sveta všetky nečisté tvory ktoré sa im odvážili postaviť do cesty. Nakoniec sa postavia samotnému Thaurlachovi. Odmenou za nesmiernu námahu, ale aj odvahu a vernosť družiny nakoniec Thaurlach padá bez známok života ku zemi.

Po dlhom čase sa tak Eriador zbavil okovov hrôzy s temnoty ktorá tam driemala. A tak si mohli slobodné národy Eriadoru vydýchnuť a užiť si chvíje pokoja ktoré vďaka odvahe Strážcov budú mať určite dhé trvanie.

 

01-2015
Január … Carlosek, Veniel, Krizzly, Nallindis, Engelisa, Ninorael, Turmawen, Largrod, Anttiwarg, Fingolflin, Nireus, Zlobi, Kurinjiru, Colltain, Stormbear, Orangee, Yrinvan, Qo, Lothariene, Eliazabeth, Armagedda, Goldson, Fetkynos, Delellost, Fithoraen, Lengar, Carlondir, Shangtsung, Magoris,.. … (neskôr bude zoznam aktualizovaný, prípadní altovia pretriedení.)
11.01. Štvrťročné stretnutie Strážcov, povyšovanie nových oficírov a lídrom na nasledujúce obdobie sa stáva Rune-keeper Golethin. Nech sa mu darí.

22.1. Tower of Orthanc

Mnohým ležala na srdci váha Sarumanovej zrady, lebo z mnohých vojnových zločinov spáchaných počas Vojny o Prsťen sa práve Sarumanova zrada radí medzi tie najhoršie.

Z obavy o mnohé nevinné životy ktoré Saruman a jeho Uruk-hai ohrozovali sa Strážci rozhodli zúčtovať s týmto zradcom ako sa patrí a to priamo v jeho pevnosti. Sarumanova neľútostná stráž a zázrak industralizácie, ktorý Saruman priniesol do rád svojich poddaných to Strážcom vôbec neuľahčili. Ale pevné nervy a neskutočná vôľa dokážu robiť zázraky.

Nakoniec sa im podarilo prebojovať až k samotnému Sarumanovi a čeliť tak zradcovi osobne. Na obranu Strážcov treba povedať že s členmi Istarijského rádu si neradno žačínať. Avšak neodišli naprázdno. Podarilo sa im Sarumana oslabiť natoľko že bol nútený stiahnuť sa do najtemnejšej a najhlbšej komory svojej nedobytnej veže odkiaľ už nemohol páchať toľké škody. Aj keď unavení po dlhom boji odchádzajú Strážci naproti dalším dobrodružstvám s radosťou v srdci že rohanská zem si oddýchne od železom obutých ťažkých nôh bojovných Uruk-hai a strašného zavýjania Jazdcov na Wargoch.

Sarumanovi odkazujú toto – „Mlyny Valar melú pomaly ale isto“

 

04-2015 Ashes of Osgiliath

Jar Strážcom priniesla dalšie nové dobrodružstvá v podobe nového Update Ashes of Osgiliath.

Strážcov pozná každý. Ich cieľ je jasný. Držať pod kontrolou Witch Kinga spolu s jeho armádami v troch nových regiónoch a troch novích instách.Od Upper Lebbeninu kde musia chrániť gondorských uprchlíkov a držať v tajnosti Aragornov príchod pred Sauronom a jeho špiónmi cez Lossonach kraju najbližšie k Rammasu – velkým hradbám ktoré obklopujú Minas Tirith a South Ithilienu kde sa Rangeri stále pokúšajú spomaliť príchod Sauronových armád, až po dávne mesto kráľov Osgiliath. 

Avšak Osgiliath to má úž spočítané. Jediné čo strážcom ostáva je držať nepriateľa v strehu. Východný breh Osgiliathu je obsadený a Strážcom už neostáva veľa času. Musia držať línie proti mordorským vojskám v nádeji že pomoc s Pelargiru nepríde neskoro. Medzitým dorážajú na nepriateľa v troch nových instách –

The Sunken Labyrinth – kde Strážci bojujú v podzemných chodbách Osgiliathu. Musia vyčistiť hlbiny zničeného mesta v nádeji že sa im podarí prežiť.

The Ruined City – Odhalia záhadného cudzinca oblečeného vo Faramirovom plášti ? Zdá sa že tento neznámy muž je pred nimi vždy o krok popredu. Je to stratený priateľ alebo niečo iné ? Na to musia Strážci prísť.

The Dome of Stars – Strážci čelia najväčšej hrozbe v okolí. Infilrtujú srdce Osgiliathu a vstupujú do najvyššej veže mesta kde musia konfrontovať jedného z Nazgúlov obklopení plnou silou mordorskej armády. Podarí sa im vyviaznuť ?

Imbuement Sysstem (pozn. preklad – naplnenie )

Žihadlo, Andúril a Glamdring – každý hrdina má svoju zbraň. S novým Update sa Strážcom umožňuje premeniť svoju zbraň na nástroj ktorý bude šíriť strach a zdesenie v radoch ich nepriateľov.

Je to nový systém vylepšenia Legendárnych zbraní navrhnutý na vyšší upgrade ako doteraz. Je dostupný len od 100 lvl a permanentne premení Legendárnu zbraň (tzn. keď je raz „naplnená“ nikdy už nepotrebuje Reforge alebo znovupridelenie bodov ). Spravidla to redukuje čas ktorý sa strávil pri vylepšovaní v staršom systéme. Ten však ostáva aj nadalej a je štandardným spôsobom tvorenia Legendary Items do levelu 100.

Podrobnejšie info o IMBUEMENT SYSTEM – https://www.lotro.com/en/game/articles/legendary-item-imbuement-dev-diary

07-2015 Update 16.2

Prináša – Osgiliath PVMP mapa, Cosmetic Weapons, nové Roving Threats, Episodic Content

Episodic Content – Dobrodružstvá Binga Boffina Strážcov mrštia do nových dobrodružstiev cez celú starú Stredozem, od Kraja po kto-vie-kde . Každý týždeň majú šancu znovu sa spojiť s Bingom a zistiť čo má za lubom.

10-2015 Update 17 – Siege of Minas Tirith

Príbehy Strážcov v Stredozemi pokračujú. Prechádzajú cez 3 nové regióny a objavujú 2 nové Epic Battles – kde bránia Biele Mesto pred útočiacimi hordami. Ponoria s ahlbšie do sveta stredozeme s novými Epic Story questami a misiami ktorých hlavný cieľ je ochrániť Gondor.

Obliehanie začína – Epic Battles

Armády Witch Kinga klopú na brány. Pohľad Mordoru je upretý na mesto ľudí. Avšak nie všetka nádej je stratená.

Minas Tirith

Strážci preskúmavajú Pelennor Fields, Talath Anor a samotné White City. Ich reputácia ich predchádza a ich poznanie toho čo prichádza je vítanou pomocou. Pomáhajú zvolaným posilám a pripravujú sa na obliehanie ktoré je nevyhnuteľne pred nimi. Ako Gandalf vedel o ich príchode ? Akú úlohu zohrajú aby zachránili budúcnosť mesta ? Všetci sa tešíme na príbehy ktoré sa odohrajú v Meste Kráľov.

32 Responses to Kronika Strážců Cesty

 1. Profile photo of Bennovsky Bennovsky says:

  Ak vidíte nezrovnalosť niekde, alebo návrh na pridanie udalosti, zmenu niečoho, napíšte mi tell, opravím, upravím, odstránim, pridám :)

 2. Profile photo of Ashford Ashford says:

  Benne, je to skvěle sepsáno – přívětivým způsobem, s nadhledem a s humorem :-). Chtěl bych ti moc poděkovat, že ses ujal tohoto nelehkého úkolu a zaznamenal naše dobrodružství!

 3. Profile photo of Elinea Elinea says:

  Pekne popísané, Ja osobne si veľa príhod pamätám a zdá sa mi, akoby to bolo včera.
  Veľmi dobre sa pozerá na to, koľko toho tento kinship už prežil. Vytvoril sa tu veľmi dobrý kolektív v ktorom panuje vždy výborná atmosféra. Len tak ďalej nech je stále o čom písať a nech je na čo spomínať. :)

 4. Profile photo of Bennovsky Bennovsky says:

  :) Díky moc, som rád že sa Vám to páči aj napriek môjmu stručnému štýlu :) To ale neznamená, že by to nemohlo byť aj lepšie, detailnejšie, pútavejšie. Kronika je kinu, kľudne ju môžme ešte vylepšiť. :)

 5. Profile photo of Menelrandir Menelrandir says:

  skvele, skvele, skvele..vždy som rad čítaval takéto kroniky na stránkach kinov/guild/klanov v iných hrách a na iných serveroch…Som veľmi rád, že teraz môžem takto čítať aj o vlastných dobrodružstvách. Strážcovia sa vďaka Bennovi stavajú hrdinami vlastnej knihy:) a teda svojím spôsobom nesmrteľnými:D

 6. Profile photo of Elinea Elinea says:

  Benn do kroniky budeš dopisovať každý mesiac?

 7. Profile photo of Bennovsky Bennovsky says:

  jo na začiatku mesiaca, kľudne mi posielajte čokoľvek ingame emailom,
  opravím/upravím/odstránim/pridám

 8. Profile photo of Elinea Elinea says:

  Benn daco do kroniky mozes napisat…Napr o Dadeho zvysenej aktivite :)

 9. Profile photo of Arrnur Arrnur says:

  Líbí se mi ta nová verze. Je v tom hodně dobré práce. Fakt pěkný. Tenhle web a kin se díky takovým „maličkostem“ stává opravdu výjimečným.

 10. Profile photo of Hamrew Hamrew says:

  Neuvěřitelné množštví práce a i času určitě co nad tím Benne strávíš, určitě si musíš někam zapisovat jaký akce se kdy šli:D… Je to paráda a ty fotky u toho, super. Díky moc:)

 11. Profile photo of Skiatris Skiatris says:

  Chcelo by to upraviť kroniku, po posledných udalostiach v tomto mesiaci.. :)

 12. Profile photo of Bennovsky Bennovsky says:

  :) Súhlasím, pokúsim sa na začiatku apríľa doplniť.

 13. Profile photo of Ashford Ashford says:

  Benne, super jako vždycky :) PS: člověk/elf/hobbit nikdy nemůže vědět, kdy bude potřebovat plavky xD

 14. Profile photo of Hamrew Hamrew says:

  Jen doufám, že mi to příště na srázek nějaký vyjde…:))

 15. Profile photo of Rethon Rethon says:

  Paráda :) bavím se, i když o všech událostech včetně srazu vím a zažil jsem je s vámi :)

 16. Profile photo of Golethin Golethin says:

  Moc se mi to líbí, Benne! :) Je to vtipně podané a skvěle zachycující důležité detaily. Už se těším na další pokračování :)

 17. Profile photo of Bennovsky Bennovsky says:

  Dnes sa rozbehlo doplnenie záznamov v kronike. Veľká vďaka novému kronikárovi Finarflinovi za prvé super vydarené zápisy od Western Gondoru až po Orthanc. (obrázky nebudú chýbať)

Napsat komentář