RP a hraní ve skupině

Drazí Strážci,

všichni to znáte – dvě rychlá kliknutí na ikonku s prstenem a od radostného pobíhání po Středozemi vás už dělí jen pár chvil, kdy zadáte své heslo, vyberete server, následuje chvíle loadingového napětí a vzhůru za dobrodružstvím. Tuto činnost vykonáváte bez většího přemýšlení. Na chvíli se však ohlédněme do minulosti, kdy jste si vybírali herní svět. Jistě vaší pozornosti neušlo těch pár serverů, za kterými bylo navíc [RP]. Víte, co se skrývá za touto milou zkratkou? Je-li vaše odpověď ne, doporučuji vám přečíst si tento krátký článek. Pro někoho nemusí být tím nejlepším vysvětlením, proto se nebudu bránit případným dotazům…

Teď už zhruba víte, co ono RP znamená. Chtěli by jste si takové hraní vyzkoušet? Ano, ale nechce se vám zakládat postavu na jiném serveru, bez známých lidí a zázemí (podpora kinu atd.)? Právě proto jsem se rozhodl napsat tento článek a oznámit vám možnost – založení společenstva RP hráčů v kruhu Strážců Cesty na serveru Snowbourn! Chuť bavit se a volný character slot, jsou to jediné, co nutně potřebujete.

Dalším lákadlem je hraní ve skupině. Nemyslím tím pouze překonávání instancí, ale i plnění úkolů a prokousávání se celou hrou vůbec. Tím se také dostáváme k jedné z nejdůležitějších věcí tohoto podniku. Za svou RP postavu byste nemohli, resp. neměli hrát v dobu, kdy není společenstvo RP hráčů přítomno ve hře. Členové skupiny by se právě proto měli vždy předem dohodnout, kdy se připojí do hry. Na snadě je tedy i mimo herní komunikace.

Pokud máte zájem stát se členem budoucího společenstva RP hráčů, nebo máte rozumné dotazy, neváhejte napsat do komentářů k tomuto článku, nebo ve hře (Beorvi, Forse).

This entry was posted in Kinship novinky. Bookmark the permalink.

3 Responses to RP a hraní ve skupině

 1. Profile photo of Ashford Ashford says:

  Zajímavý nápad, Beorvi :-). Věřím, že by RP hraní mohlo hodně lidí oslovit!

 2. Profile photo of Inferno Inferno says:

  To jo, jen se mi nechce hrat s dalsi postavou od zacatku :)

 3. Profile photo of Bennovsky Bennovsky says:

  Som za, chcelo by to ešte viac info o RP, ja viem o čom to je, odkaz článok bol veľmi všeobecný aj keď „Hraní role“ alebo „Hraní divadla“ niečo o RP napovie.
  RP príklad: parta sa stretne v Hobbitíne v hostinci, rozprávajú sa o tom, že aj oni by sa radi vybrali na nejaké dobrodružstvo, napríklad pozrieť sa, čo je vlastne za tým veľkým živím plotom v Tuckborough, prečo sa tam vlastne každý bojí ísť a či tie historky o besných medveďoch sú pravdivé… Tak si nakúpia zásoby, vyberú z truhlíc dedené staré meče alebo dýky a vyberú sa na výpravu…
  Čo sa týka techniky hrania, „/rp on“ zapne nick na bielo, odporúča sa hrať z prvého pohľadu, TSko akože sa postavy počujú alebo aj nepočujú ak sú ďaleko od seba :) , správať sa ako by sa postava správala v reále, napríklad nikto nieje v pernamentnom behu, prestávky na obedy, ak postave určíte na začiatku že má strach z výšok alebo je tichá, ukecaná, otravná a podobne, tak sa tak aj správať… :) … ale pravidlá sa dajú dohodnúť, upraviť samozrejme, ide hlavne o zábavu.

Napsat komentář