Menelrandir

Menelrandir (v elfštine Nebeský pútnik) je v realnom svete už 36 (čoskoro 37) ročný tata dvoch prckov. V LOTRO svete má Menel dvoch bračekov (statočného trpazlíčieho guarda menom Karottka a kapitána hôrnych chlapcov Jurosik-a) a jednu sestričku (minstrelku Yeanefer). Menel je najstarší (aktuálne má 57), kým mladší súrodenci majú zhodne  20.

Menel sa, presne v súlade so svojím menom, rád len tak potuluje po Stredozemi, obdivuje krásne zákutia a potichučky s úctivým odstupom sleduje  jej veľkých hrdinov. Ak zablúdi do cechu remeselníkov, obdivuje najmä majstrov výrobcov zbraní a pokúša sa od nich čo to priučiť. Jeho súrodenci skúšajú aj iné remeslá, počnúc kuchárčinou alebo farmárčením a končiac šperkárstvom a skúmaním starodávnych zvitkov a artefaktov.

Ak môže, rád sa pridá k výpravám priateľov do tých kútov Stredozeme, v ktorých sa premnožili služobníci Nepriateľa a spoločnými silami sa snažia zabrániť tomu, aby krásnu Stredozem navždy pohltila Temnota.

Ak si niekedy už zúfaš, ak sa Ti zdá, že Nepriateľa nemožno poraziť, pozorne sa pozri tam, kde sa v diaľke cesta stráca za obzorom. Tam kde sa  Nebo stretáva so Zemou, stojí postava – Strážca cesty. Hľadí do diaľky, kde vidí svojich druhov. Prichádzajú Strážcovia cesty a Temnota sa už nezdá taká tmavá. Pripoj sa k nim a poď spoznať všetky krásy a tajomstvá Stredozeme.

 

 

 

This entry was posted in Představení nováčků. Bookmark the permalink.

One Response to Menelrandir

  1. Profile photo of Onono Onono says:

    Dost dobry prejav na zaver :) to by sme mozno mohli pouzit i pri nabore :)

Napsat komentář