Legendary items

Zde se pokusím o dodání prvních informací o leg. zbraních a předmětech (=LI) pro hráče, co se s tím teprve setkají. Článek budu dle potřeby dále upravovat či doplňovat. Pro angličtináře: Legendary items na wiki

První LI dostanete za QUEST, a dostane se vám základního seznámení s jejich fungováním.

Každý hráč může mít equiplé dva LI. Další 4 (i 6 myslím, pokud v obchodě koupíte další sloty) můžete mít v inventáři a expit je, a třeba je měnit za equiplé dle potřeby.

LI se dělí dle levelu a dle „třídy“ jak bych to nazval. To jest- fialové = Third Age (nejobyč., budete jich mít co chvíli plný inv:-); modré = Second Age a žluté = First Age (nejlepší).  Third age padají ze všeho, Second age z mobů jen do lv 64, First age nepadají, ale dají se do lv 60 vyměnit u bartera. Dále se dají SA (Second age) a FA (First age) získat jen jejich ucraftěním. A to pro lv 65, 75 a 85.

Rozdíl v těchto zbraních je hlavně ten, že u vyšší třídy LI máte na rozdělení více bodů mezi legačky (legacy). Ty má v základu každá LI 3, ukážou se vám po identifikování LI u Forge-mastera. Dělí se na major a minor a ještě má každá tier – čím vyšší tier legačky, tím méně bodů stojí její zlepšení. Při každém desátém levelu LI je třeba zaběhnout opět k Forge-masterovi a udělat zbrani reforge. Tím se vám při prvních třech reforge zpřístupní další legačky, později si můžete u jedné ze dvou nabídnuté zvýšit tier. Legačky lze různě upravovat – jsou předměty, které nahradí jednu legačku na zbrani jinou, či je můžete koupit v obchodě (osobně si myslím, že to má cenu ale tak na max lv…)

Expení LI – zkušenosti na LI dostáváte jak za zabíjení, tak za Q. Při dalším levelu LI vám přibudou další body na rozdělení mezi legačky. Do 30 lv se expí všechny typy stejně, k jeho dosažení potřebujete nasbírat cca 470 000 expů. Pak je těžší (je třeba víc expů na jeden další level) expit SA než TA a samo FA než SA zbraň (předmět). K přidání expů na LI se také používají runy- budou vám padat z mobů, Q a i rozebrání vyexpeného LI (viz dále). Nevím kolik volných slotů mají FREE hráči jelikož jsem minimálně premium, ale já mám 6 volných slotů na LI. Čím víc LI máte slotnutých, tím víc expů dostáváte celkem (při 6 slotnutých to je 216% = když je za odevzdání Q 1000, dostanete 2160) ale zase mezi víc předmětů se rozdělí (při 6 LI to je 36% pro každý). I tak je asi nejlepší expit všech 6 LI najednou, protože při jejich rozebrání poté vám vypadnou pěkné věci:-)

Síla LI se dá též upravovat pomocí různých svitků (např. zvýší tier legačky), titulů – mění typ damage (beleriand, ancient-dwarf…) a také můžou přidat další vlastnosti (+agiliti, might…; + damage orkům, drakům…). Dále jsou Star-lit crystaly zvyšující např. DPS a Crystals of Remembrance, který přidává na LI slot na další major legačku. (krystaly já osobně opět využiju až budu na max lv.)

Rozebírání LI – TA LI které potkáte nemá cenu nic jiného než rozebrat, dostanete relic:-) Jinak např. pokud máte LI 65 a dosáhli jste 75lv a budete chtít nový LI, staré vyexpené LI se zbavíte deconstructem u Relic-mastera. Deconstruct se vyplatí dělat vždy při každém 10. levelu, po tom co provedete reforge. Z LI vám vypadne – dle levelu Scroll of Renewal, dle levelu Legendary Shards nebo Fragments, relicy taktéž dle levelu LI a dále pokud máte LI min. 11lv dostanete runu se zkušenostma – čím vyšší lv, tím více zkušeností v ní dostanete a pokud máte LI min. na 30lv dostanete možnost extrahovat z ní jednu legačku co na ní byla. (Dá se ale použít jen na lv na jaký byla, tzn. když rozeberete 65lv LI, dostanete legačku, kterou použijete zase jen na LI do 65lv, ne do vyššího…)

 

Tak tohle je dle mého takový základ, kdyby něco scházelo, ozvěte se, doplním, upřesním… Ham

This entry was posted in Rady a Tipy. Bookmark the permalink.

5 Responses to Legendary items

 1. Profile photo of Hamrew Hamrew says:

  Byl bych rád, kdyby mi ho pomohl někdo i spravovat třeba, nebo napsat další nějakou část, třeba o skládání reliců nebo tak:-)

 2. Profile photo of Arrnur Arrnur says:

  Opravdu důležité je mít co nejvíce slotnutých LI, jak bylo v článku správně napsáno. Ještě přidám jedno drobné vysvětlení (ačkoli v článku už podobné je, ale pro ještě lepší pochopení proč mít více LI):

  Zabijete moba a získáte třeba 200 expů. Pokud máte 1 LI, tato LI získá 200 expů za zabití moba. Pokud ale máte 2 LI, do každé vaší LI se rozdělí část z těch 200 expů a to tak, že LI 1 a LI 2 získá 60 % z 200 expů – tj. 120 expů pro vaše dvě LI. Dohromady tak ale získáte místo 200 expů 240 expů (2x 120 expů)! Čím více pak máte LI, tím více expů dohromady získáte. To se vám bude sakra hodit, až budete potřebovat expy z LI do vaší nové LI.

  Jinak pro úplné nováčky s LI mám tip:
  Když získáte první LI, nebojte se jí klidně nechat až do levelu 60 a poté si kupte novou pro lvl 60. Pokud chcete nutně měnit LI co nejčastěji, vyměňte si primárně ty, které působí zranění nepřátelům. Takové LI mají totiž významnější bonus – bonus do dmg, zatímco „nebojové LI“ mají často méně důležitý bonus (heal rating apod.).

  Tip 2 aneb LI level 70, 80:
  Chcete-li LI na level 70 a 80, můžete je získat u legendary vendora (relic master), u toho, kde si vyrábíte relicy apod. Obecně ale stačí mít LI level 60, 65, 75, 85.

  Tip 3 – Shardy:
  Shardy jsou třeba k vytváření nových reliců a kupování různých věcí u LI vendora. Shardy získáváte vytvářením reliců, ale primárně se k nim dostanete rozbíjením reliců. Pokud chcete mít hodně shardů, buďte aktivní v crafting guildě a vyrábějte

  Tip 4 – Heritage runy (exp runy do LI):
  Je to jednoduchý: Neutrácejte za ně skirmish známky, pokud to není nezbytné. Od levelu 65 je několik instancí, kde je získáte velmi snadno. Rovněž za některé questy je získáte. Proto je zbytečné utrácet za ně.

  Tip 5 – Získal jsem LI, ale chtějí po mě 10 levelů LI, abych pokročil s questem dále! Co mám dělat?
  Tohle je otrava. Jedinou možností, pokud ještě nejse level 50+ je někam jít a zabíjet tam moby. Nejlepší je jednoduše spustit nějaký skirmish – stačí většinou jeden a máte 10 levelů. Lepší než někde hledat moby. 😉

 3. Profile photo of Bennovsky Bennovsky says:

  Pekný článok aj dodatok, dikes Hamrewe a Arrnure :)

Napsat komentář