Hudba v LOTRU

Ahojte Strážci!

Věřím, že mnozí z Vás již zaznamenali, že v LOTRU existují různé hudební nástroje a světe div se – dá se na ně i hrát! Každá postava má do vínku dánu schopnost hrát na Lute (loutnu) a další nástoje se lze naučit – miníci mají skill na to ( nemůžou ale naučit všechny nástroje, musí na něco také posbírat manuály lektorské, skill má myslím 5 dní CD a naučí Vás vždy jeden nástroj) takže ve výsledku můžete umět ovládat všechny nástroje co v LOTRU jsou (k hudební produkci). Existují klávesy na které můžete hrát jednotlivé noty spolu s dalšími možnostmi (http://lotro-wiki.com/index.php/Music#Playing_Music) ale lze velmi jednoduše si zahrát předpřipravené skladby, které jen stáhnete z netu a pak ve hře spustíte jejich produkci (žádný hudební talent netřeba:-). Skladby se dají stáhnou pro sólo i různý počet hráčů (2-xx) kde se dá pomocí příkazů při troše tréninku zahrát pěkně synchronizovaně. Samozřejmě lze libovolně skládat i vlastní muziku (pro talenty typu já z toho nic nebude:D)…

Tudíž bych se chtěl tímto poptat, kdo by měl případně zájem se pokusit složit takovou menší kapelku (6 lidí třeba i víc, nějaký náhradník kdyby někdo na akci nemohl) a pak na nějaké kinové akci můžeme něco zahrát… Předpoklad je, že to bude (budou) nějaké předpřipravené skladby, je třeba jen umět hrát na nástroje, které jsou k ní potřeba a naučit se pár příkazů na synchronizované hraní:-) Pokud máte zájem, doporučuju se naučit na co nejvíce nástrojů (miníci na global lff jsou ochotní často:-) a napsat mi ingame že do toho jdeme. Další předpoklad je předpokládaný účast na kinové akci, kde bychom nějaké to vystoupení mohli předvést:-)

Díky a ať se Vám daří!

Aktualizace:

Chtěl bych v dohledné době naplánovat řádný koncert SC, s větším množstvím hrajících muzikantů. K tomu bude zapotřebí lepší přehled, kdo na co umí hrát. Na odkazu dole si prosím, kdo máte zájem, doplňte na co umíte hrát a jméno postavy:-) Někteří tam již jsou předepsaní, od kterých mám nějaký info z dřívějška, ale i tak mohou aktualizovat:-) Díky

Kapela

This entry was posted in Off-topic. Bookmark the permalink.

17 Responses to Hudba v LOTRU

 1. Profile photo of Ashford Ashford says:

  Mám totální hudební hluch, to mi ale nebrání v tom, že rád hlasitě zpívám a že rád tančím. Kdyby se taková kapela poskládala, tak si rád při jejím představení zatančím :). A zazpívám, ale raději při vypnutém TS, abych vám nepocuchal ušní bubínky :).

 2. Profile photo of Bennovsky Bennovsky says:

  Určite som za :) sú potrebné .abc súbory, pre spoločné hranie musia byť rovnaké, len určené pre iný hudobný nástroj. Songy sú napríklad http://www.lotro-abc.com/ alebo http://lotromusic.mymiddleearth.com/ – ale tie treba skopírovať do txt súboru a premenovať príponu z txt na abc. Súbory majú byť v zložke Music (pri ukladaných lotro fotkách)
  Škoda ze niesú žiadne Beyonce songy :(
  Super plugin je Songbook, odporúčam.

 3. Profile photo of Rethon Rethon says:

  já jako minstrel se této akce samzřejmě musim zúčatnit taky, i když můj současný repertoár sestává jen z pár pecek :)

 4. Profile photo of Hamrew Hamrew says:

  Já zatím taky mám je pár písní, ale co jsem někde zahlédl, pro vícečlenou kapelu jich taky pěkná řádka existuje:-)

 5. Profile photo of Ashford Ashford says:

  Už jsem si stáhnul songbook a nějaké písničky a zítra to ozkouším. Dneska asi nebudu online.

 6. Profile photo of Arrnur Arrnur says:

  Mám svou kapelu, ale rád se přidám do nějaké kinové. Hrál jsem se svými trpaslíky (6ti členná hudební skupina) i na relativně velkých akcí s účastí desítek hráčů. Na snowbournu jsem ale ještě kupodivu nehrál, tak si rád na něco zabrnkám, zafoukám a zabubnuju. :)

  Před hraním je fakt dobrý si každou skladbu projet, ozkoušet s různými nástroji a v různé kombinaci. Já mám cca 10 dobrých nazkoušených skladeb s poznámkami, co se hodí za hud. nástroje, počet nástrojů apod.

  • Profile photo of Hamrew Hamrew says:

   Jansě, já jak to zkoumám teď- je skoro k neuvěření jak zní taková skladba pro 10 lidí třeba, masakr. Takže pokud se sejde někdo, rádi se spojíme s Tvými trpaslíky a pak můžem dát i něco většího aspoň:-) Ale jak říkám, můj talent mi dovoluje čistě přehrátí stáhnuté skladby, žádný vlastní výtvory:D

 7. Profile photo of Bennovsky Bennovsky says:

  moja zbierka, v zip su starsie multi a single overene triedene + nove su netriedene este
  http://ulozto.sk/xAPe2G2b/benn-zip

 8. Profile photo of Hamrew Hamrew says:

  Drobná aktualizace- přidal jsem do článku odkaz, kde si můžete vyplnit, v případě zájmu se aktivně nějakého hraní zúčastnit, na jaké nástroje umíte hrát:-) Čím víc lidí tam bude, tím větší šance, že nás bude více online:-) Mrkněte na to!

 9. Profile photo of Hamrew Hamrew says:

  jasně s barvama si pak můžm pohrát a je fakt, že by bylo lepší věci co se dají obléct…

 10. Profile photo of Ashford Ashford says:

  Vyplnil jsem nástroje, které znám a rád se naučím i jiné. Zajímavé, ve skutečném životě mám hudební hluch, ale v lotro mě hraní baví :)

Napsat komentář